-13%
Ultra-comfort XL – XXL sanitary pads for heavy flow, pack of 24
Original price was: ₹399.00.₹349.00Current price is: ₹349.00.
Ferly sanitary pads Ferly Ultra Hygiene+Comfort XXL , for Heavy Flow sanitary pad (Pack of 24)
Made With Care, Backed by Certifications
Need Help? Call Us 0 74338 58619
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Monday - Friday 9:00 - 17:00
Description
Description
| Specification | Details |
|---|---|
| Type | Sanitary Pad |
| Size | XL and XXL |
| Usage Type | Disposable |
| Ideal Usage | For Overnight Flow, For Heavy Flow |
| Wings | Yes |
| Scented | No |
| Net Quantity | 24 |
| Sales Package | 2 Packs (24 Pads Each, 320mm) |
| Number of Contents in Sales Package | 24 |
| Top Cover | Really soft top-layer |
| Core | Super Absorbent Core |
| Length | 320 mm and 350 mm |
| Thickness | 2 mm |
Delivery Info
- Standard and Express delivery services are available for all items.
- Shipping costs are calculated at the checkout page (after delivery option & destination confirmation).
- Tracking is available for all delivery options.
- Items are delivered during standard business hours.





